ТЕМИ
Базовий концепт конкурсної програми

Архітектурний конкурс ПРОСТІР ЄДНОСТІ

В єднанні    —    сила

 

Головна мета — Формування громадсько-меморіального середовища на тлі взаємодії культурного, історичного, духовного та політичного аспектів.

 

Наступні ділянки —

• Площа Героїв Небесної Сотні;

• Майданчик парку ім. Глоби біля пам’ятника В.П.Чкалову;

• Сквер, обмежений проспектами Кірова та Пушкіна, вулицями Сєрова та Комсомольська

— пропонується розглядати як складові частини суцільного простору протистояння з виокремленням складників за територіальною ознакою та поєднаних ідеологічним підґрунтям, спрямованим на утворення громадського простору новітньої якості.

 

Комплексне рішення простору повинно інтегрувати нову функцію вшанування, переводячи меморіальну форму у більш чуттєву площину сприйняття, співчуття, співучасті та трансформуватися із існуючим середовищем у єдине органічне ціле, де загальний простір набуває самостійної художньої ваги за допомоги поліфункціональності та багатошаровості сенсів, метафор тощо.

 

Можливість досліджування національних художніх форм із середини більшого культурного і релігійного контексту та асоціювання цих художніх форм з колективною психологічною поведінкою має бути спрямована до симбіозу штучної та природної форми, який ґрунтується на усталеному взаємовідношенні людини, архітектури та природи, притаманному українській культурі.

 

«Ідея виростає із схрещення традиції і самобутності з добою і простором.»
Ю.Шевельов

 

У більшому контексті Простору Відродження України маємо розглядати функціональний простір сакральної, молитовної якості. Дотична чи додаткова програма з актуалізації традиційного історичного доробку в сучасній церковній архітектурі сприятиме відродженню духовності на новому якісному рівні, намагаючись виображувати усталені символи, сенси сучасною образно-художньою мовою.

 

За формою підготовки конкурс повинен спиратися на наступні загальні чинники.

 

Залучення громади до обговорення програми та умов конкурсу, розробки критеріїв до формулювання інтелектуальної конкурсної моделі громадського простору як підґрунтя для сприйняття широкою верствою суспільства, та формування (запрошення та затвердження) фахового журі за адресним принципом.

 

В громадській дискусії щодо підготовки конкурсу запроваджувати демократичні принципи відкритості та прозорості як передумови для створення конкурентного середовища серед учасників.