Проєктний аналіз забудови земельних ділянок у рамках реконструкції частини кварталу
 • Проєктний аналіз забудови
 • Проєктний аналіз забудови
 • Проєктний аналіз забудови
 • Проєктний аналіз забудови
 • Проєктний аналіз забудови
 • Проєктний аналіз забудови
 • Проєктний аналіз забудови
 • Проєктний аналіз забудови
 • Проєктний аналіз забудови
 • Проєктний аналіз забудови
 • Проєктний аналіз забудови
 • Проєктний аналіз забудови
 • Проєктний аналіз забудови
 • Проєктний аналіз забудови
 • Проєктний аналіз забудови
 • Проєктний аналіз забудови
 • Проєктний аналіз забудови
 • Проєктний аналіз забудови
 • Проєктний аналіз забудови
 • Проєктний аналіз забудови
 • Проєктний аналіз забудови

Дніпро, Україна

Квартал, вулиці:
Південна, Паторжинського,  Виконкомівська, Шевченка

Проєкт: 2017

Варіант І
Площа ділянки: 1709 м²
Площа забудови: 444 м²
Площа загальна: 7104 м²
Площа паркінга: 1735 м²
Варіант ІІ
Площа ділянки: 2433 м²
Площа забудови: 939 м²
Площа загальна: 14042 м²
Площа паркінга: 3030 м²
Варіант ІІІ
Площа ділянки: 3124 м²
Площа забудови: 1100 м²
Площа загальна: 15008 м²
Площа паркінга: 3579 м²

Програма: Визначення, порівняння та обґрунтування альтернативних рішень забудови

Концепція проєкту

Проектними пропозиціями визначено гранично можливі просторово-планувальні характеристики забудови ділянок, що розглядаються.
Згідно історико-опорного плану ділянка розташована в історичному ареалі міста. У цьому кварталі є дві будівлі – пам’ятки архітектури місцевого значення. На території ділянки, що розглядається та прилеглій із заходу ділянці розташовано малоповерхові будівлі цінної історичної забудови, більшість з яких перебувають у занедбаному стані. Квартал периметрально забудовано різночасовими та різноповерховими будинками заввишки від 1 до 9 поверхів.

Варіант І розглядає, безпосередньо, використання ділянки площею 1709 м². На цій ділянці пропонується розташування окремої будівлі змішаної житлової та готельної функції із паркінгом для мешканців та гостей. Будинок заввишки 16 поверхів розміщується у геометричному центрі кварталу на планувально-просторових композиційних осях, зв’язуючих вузлові точки перетинів прилеглих вулиць. Перепад рельєфу дозволяє зробити внутрішній двір у двох рівнях з вбудованим у ландшафт паркінгом. Розміри плану будівлі визначаються протипожежними та санітарними відстанями до існуючих будинків, забезпеченням пожежних проїздів і функціональних та соціальних комунікаційних зв’язків. Із західного боку будівля розташовується у створі історичних будинків, фасади яких пропонується зберегти й інтегрувати у нову будівлю, використовуючи, тим самим, разом з протилежним двоповерховим будинком фрагмент історичного середовища задля збереження «духа місця». Згідно просторово-планувальних обмежень та містобудівних й об’ємно-архітектурних рішень на ділянці пропонується розміщення будівлі змішаної житлово-готельної функції загальною площею 7104 м² від денної поверхні землі заввишки 16 поверхів з облаштуванням дитячого майданчику у східній частині ділянки та простору для відпочинку мешканців будинку. Передбачається повне чи часткове знесення наявної забудови ділянки.

Варіант ІІ розглядає ділянку 1709 м² з додаванням до неї із заходу ділянки 724 м², загальною площею 2433 м². Проектним рішенням пропонується розділити квартал, обмежений вулицями Паторжинського, Виконкомівська, Шевченка, Південна, пішохідним простором – вулецею на дві частини «південну» та «північну», зв’язавши вулицю Виконкомівську з вулецею Південною, у майбутньому пішохідною. Вздовж пішохідного провулку, з південного боку пропонується розташування окремої будівлі, 16 поверхів заввишки, змішаної житлової та готельної функції з вбудованими торгово-комерційними приміщеннями на 1 поверсі вздовж пішохідної вулиці, та із розміщенням паркінгу для мешканців та гостей будинку. Будівля впритул стикується зі східного боку з периметральною 6-ти поверховою забудовою «південної» частини кварталу. Із західного боку новобудова стикується на санітарній відстані з існуючим 7-ми поверховим будинком, утворюючи із ним внутрішній двір, що стає частиною ланцюга рекреаційних просторів, що оперезують нову будівлю. Перепад рельєфу дозволяє зробити внутрішній дворовий та пішохідний простір у двох рівнях з вбудованим у ландшафт паркінгом. Розміри плану будівлі визначаються протипожежними та санітарними відстанями до існуючих будинків й забезпеченням пожежних проїздів і функціональних та соціальних комунікаційних зв’язків. Згідно просторово-планувальних обмежень та містобудівних й об’ємно-архітектурних рішень на ділянці пропонується розміщення будівлі змішаної житлово-готельної функції з вбудованими торгово-комерційними приміщеннями загальною площею 14042 м² від денної поверхні землі, заввишки 16 поверхів з облаштуванням дитячого майданчику у східній частині ділянки та простору для відпочинку мешканців будинку. Передбачається знесення існуючих будівель, розташованих на ділянках, що розглядаються.

Варіант ІІІ розглядає сумарну ділянку, що складається з базової, площею 1709 м², та прилеглих до неї із заходу, площею 735 м², та північного сходу, площею 680 м² ділянок, загальною площею 3124 м². Проектним рішенням пропонується розміщення двох окремих будинків 16 поверхів заввишки, один вздовж лінії забудови вулиці Виконкомівській, інший вздовж лінії забудови вулиці Південній, змішаної житлово-готельної функції та об’єднаних у цокольному та підземному рівнях паркінгом. Перепад рельєфу дозволяє зробити внутрішній двір у двох рівнях з вбудованим у ландшафт паркінгом. Розміри планів будівель визначаються протипожежними та санітарними відстанями до існуючих будинків й забезпеченням пожежних проїздів і функціональних та соціальних комунікаційних зв’язків. Згідно просторово-планувальних обмежень та містобудівних й об’ємно-архітектурних рішень на ділянці пропонується розміщення двох окремих будівель змішаної житлово-готельної функції, чи розділених функціонально на житловий та готельний будинки загальною площею 15008 м² від денної поверхні землі, заввишки 16 поверхів з облаштуванням дитячого майданчику у центральній частині ділянки та простору для відпочинку мешканців будинків. Передбачається знесення існуючих будівель, розташованих на ділянках, що розглядаються.