«Міська Вілла». м.Дніпро
  • Міська Вілла
  • Міська Вілла
  • Міська Вілла
  • Міська Вілла
  • Міська Вілла
  • Міська Вілла
  • Міська Вілла

Дніпро, Україна

Пл. Соборна

Проєкт: Вересень, 2005
Будівництво:                             

Площа забудови: 445 м²
Загальна площа поверхів: 1560 м²

Конструкції:
Мурування; Залізобетон; Метал
5 поверхів

Програма: Реконструкція історичного житлового будинку

Проєкти за темою:

«Хата модерна»

Житлові будинки в Херсоні
Житловий будинок  «Балтія»
Житловий будинок у м.Євпаторії
Селитьба високощільної забудови
Житловий комплекс «square»

Концепція проєкту

Основне програмне завдання проекту - інтеграція історичної і сучасної архітектури в одному об'єкті, і об'єкту в сучасне середовище, створене різночасовою забудовою.

Ідея збереження морфології простору вулиці виводить основну композиційну формулу об'єкту, яка будується за принципом — 2+1+2, тобто базова двоповерхова історична частина, одноповерхова проміжна частина, двоповерхова вінцева частина.

Поєднання в єдиному цілому різнорідних елементів виражається через філософію проміжного простору, зовнішню галерею, що спірально підіймається.

Будучи напівприватним, рекреаційним, єднальним простором, зовнішня галерея вибудовується як продовження, безпосередньо прилеглої, паркової зони всередину дома, і закінчується великою терасою.

Маючи амбівалентні якості і розділення на історичне і сучасне, і об'єднання в єдине ціле, галерея є топологічною віссю відображення нового і старого.

Відмінності відбиваються і в матеріалах обробки будівлі: цегла в історичній частині, металеві конструкції та скло в сучасній.

Об'ємна, скульптурна пластика будинку бере свій початок в рельєфній пластиці історичного фасаду, переводячи саму історичну частину в художній елемент загальної просторової, скульптурної гри.

Одним з ключових аспектів є якісна зміна парадигми сприйняття об'єкту з фронтальної площинної, властивої історичному періоду забудови, на об'ємну.