Дніпро, Україна
Вул. Телевізійна, 18-20
Проєкт: 2016
Будівництво:
Площа забудови: 719 м²
Загальна площа поверхів: 4x347 м²
Конструкції: Залізобетон; метал
1 цокольний поверх + 2 поверхи
Програма: Нове будівництво
Проєкти за темою:
Житлові будинки в Херсоні
Житловий будинок «Балтія»
Житловий будинок у м.Євпаторії
Селитьба високощільної забудови
«Міська Вілла» м.Дніпро
Житловий комплекс «square»
Концепція проєкту
«Хата модерна» - комплекс зблокованої житлової забудови, що поєднує ефективні та економічні технології будівництва з високим рівнем комфорту проживання.
Розташування ділянки в зоні реконструкції малоповерхової садибної забудови в багатоповерхову житлову та громадську забудову дає можливість переосмислення ролі приватного житла в агресивному міському середовищі, винайдення балансу змішаної забудови, сумірної контекстної сутності, як наслідок – винайдення моделі багатошарової контекстної інтеграції на тлі взаємодії природного, культурного , та техногенного ландшафтів.
Мікроландшафт. Комплекс забудови інтегровано в активний перепад рельєфу в такий спосіб, що уможливлює ідею взаємної приватного та загального прибудинкових просторів.
Будинок оперізує ланцюг просторів різного функціонального призначення, загальні - паркінг, вхідні двори, кам’яний сад, квітник, що переходять у плодовий сад, відпочинкові майданчики та басейн, - кільцем оточуючих приватні прибудинкові ділянки та житловий простір. Приватні майданчики мають можливість формування з різним ступенем прозорості згідно бажанню власника. З боку вулиці загальна галерея зв’язує вхідні двори й поєднує входи в будинки.
Архітектура комплексу вирішена єдиною формою, що апелює до чуттєвого сприйняття та об’ємно-просторової взаємодії з довкіллям традиційного хатнього житла та дає його сучасну інтерпретацію.
Одноцільний чільний фасад зберігає традиційну пропорційність, сумірність сприйняття з боку вулиці, насунутий єдиний дах, що формує візуально єдиний проріз входу до окремих житлових одиниць. Натомість садовий фасад персоніфіковано розчленований, виявляючи внутрішню структуру комплексу, вимальовуючи окремі житлові одиниці. Напротилежність чільному садовий фасад вивершується візерунковим зрізом нависаючого даха/перголи.
Будинки мають три поверхи. Цокольний поверх поєднує групу допоміжних приміщень. На першому поверсі ланцюгом від вулиці розташовані передпокій, кухня, їдальня, вітальня з виходом в сад. Тамбур зі сходами на цокольний поверх створює додаткову буферну зону конфіденційності. Другий поверх – простір приватних приміщень – господарської спальні з виходом на терасу в бік саду, дитячих/гостьових помешкань з верхнім освітленням, з боку вулиці.
Перший та другий поверхи з’єднані сходами – «садовими доріжками», що зорієнтовані назовні та контактують з кам’яним садом чи квітником. Ті ж сходи в центральних блоках сплетені в єдиній шахті з верхнім освітленням, яка додатково використовується як потужна природна вентиляція будинків.
В покрівлю комплексу інтегровані сонячні батареї. Також її конструкцією передбачено застосування різних видів екологічного покриття – зелений дах, очерет, солома тощо.