Херсон, Україна
І.Куліка вул. поміж №141, №141а
Проєкт: 2013 -
Будівництво:
Площа забудови: 1005 м²
Загальна площа поверхів: 8220 м²
Конструкції: Залізобетон, силікатні блоки, збірні плити
1 цокольний поверх + 9 поверхів
Програма: Формування високощільної житлової забудови середньої поверховості
Замовник: ПАТ Таврійська будівельна компанія
Проєкти за темою:
«Хата модерна»
Житловий будинок «Балтія»
Житловий будинок у м.Євпаторії
Селитьба високощільної забудови
«Міська Вілла» м.Дніпро
Житловий комплекс «square»
Концепція проєкту
Ділянка розташована у сформованому містобудівному середовищі, в глибині забудови, та оточена з південного сходу та північного заходу п’ятиповерховими будинками, з північного сходу — проїздом до вул. І.Куліка, що склався.
Особливе місце розташування ділянки в глибині забудови, на відстані від міської магістралі, на умовній рекреаційній осі обумовило концепцію довкілля в архітектурному рішенні.
Засоби ущільнення тканини забудови передбачають створення міського середовища новітньої якості залучаючи філософію посередницького простору. Єдиний безперервний простір поширюється до житлового новоутворення горизонтально — в систему внутрішніх проміжних дворів, та вертикально — в ряд прямовісних складок лоджій, набуваючи органічних якостей з архітектурою будинків. Інтегрування прилеглих ділянок у дворовий та загальний простір запобігатиме утворенню деградуючих територій.
Переважаючий лінійний візерунок об’ємно-просторової взаємодії природнього середовища з навколишньою забудовою на послідовній архітектурній мові відображається у вертикальному членуванні фасадів будинків, створюючи особисту індивідуальну художню послідовність сумірних частин, що дозволяє об’єкту розчинятися у контексті.
Архітектура знаходить свою внутрішню мову взаємодії з міським середовищем через концептуальну текстильну шаруватість огороджуючих конструкцій будинків, натягнутої зовнішньої цегляної оболонки та драпірованої внутрішньої білої поштукатуреної поверхні. Перфорована сутність зовнішнього шару зосереджує на собі посередницький простір, що єднає, трохи відкриваючи приватне середовище, все ж не йдучи на компроміс із секретністю.
Площинна взаємодія окремих композиційних «по-фасадних» складників, утворюючи ритм ритмічних мережаних візерунків апелює до сталої безперервності сприйняття архітектури.
Проєктом передбачено розміщення трьох ідентичних секцій десятиповерхових житлових будинків з вбудованими приміщеннями. На першому поверсі розташовані нежитлові приміщення комерційного призначення. З другого по десятий поверх займає житловий простір з однокімнатними, двокімнатними, трикімнатними та двоповерховими квартирами. Вертикальне планування вирішено у двох рівнях, із заглибленням нижньої поверхні на 1.7 м від існуючого рівня землі. Входи в будинки передбачені для комерційної зони із заглиблених дворів, у житлову зону — безпосередньо із рівня землі, з протилежних боків.
Збалансоване з планувальними рішеннями використання конструктивних елементів та оздоблюваних матеріалів зорієнтоване на економічний сегмент житлового ринку.
Архітектурні рішення спрямовані на створення мобільної архітектури, що адаптує архітектурне створіння до сучасних вимог користувача щодо соціальної та фізичної рухливості.